Zámek Hořovice pro školy, školky a skupiny seniorů

Nabídka pro sezónu 2019

Vyberte si z naší nabídky program pro požadovanou věkovou skupinu

Dětské organizované skupiny

Zámek Hořovice nabízí i v letošní sezoně prohlídky vhodné pro základní školy, mateřské školky a jiné organizované dětské skupiny. Výklad je přizpůsoben dětskému návštěvníkovi, stejně jako délka prohlídek.

  • Zámecké interiéry. Mimořádný okruh. Zkrácená prohlídka zámku pro děti v předškolním a mladším školním věku. Výklad je přizpůsoben schopnosti vnímání dítěte. Prohlídka zahrnuje část reprezentačních prostor prvního patra zámku.

Doba prohlídky cca 30 minut.

Cena prohlídky pro základní školu 40 Kč na dítě, pro mateřskou školu 20 Kč. Pedagogický dozor v počtu dvou osob na skupinu má vstupné zdarma.

  • Výstava Hry a hračky malých aristokratů dětem nabídne možnost zjistit, s čím si v minulosti hrály malé princezny a princové žijící na zámcích. Dozvědí se, kdy byl vyroben první plyšový medvídek, jak vypadaly dříve domečky pro panenky a nakonec je čeká model železnice. Výstava je umístěna v přízemí zámku.

Doba prohlídky cca 30 minut.

Cena prohlídky pro základní školu 40 Kč na dítě, pro mateřskou školu 20 Kč. Pedagogický dozor v počtu dvou osob na skupinu má vstupné zdarma.

Kapacita obou prohlídek je 25 dětí. Při početněnjší skupině doporučujeme třídu rozdělit na poloviny a po 30 minutách se vystřídat. Obě poloviny třídy pak končí prohlídky současně po 60 minutách.

  • Pokladna zámku nabízí k prodeji publikace, pohlednice a upomínkové předměty vhodné pro děti.
  • Zámecká kavárna Café Hanau nabízí možnost přípravy svačin a nápojů pro děti (nutná předchozí objednávka).

  • Po prohlídce doporučujeme navštívit zámecký park, kde je možné pro děti objednat vystoupení šermířské a divadlení společnosti Gladius (objednávky na tel. č. +420 604 606 817). Skupina nabízí již od roku 2002 nejrůznější vystoupení v prostředí hradů a zámků.

Letáček o dětském programu


Organizované skupiny seniorů

  • Vážení senioři, zveme Vás na zámek v Hořovicích, kde pro Vás máme připravený program složený z prohlídky přízemních prostor zámku (byty zámeckého služebnictva a výstava historických her a hraček šlechtických dětí), besedy s kastelánem nebo jeho zástupcem spojené s prezentací archivních materiálů a povídáním o životě na zámku v minulých stoletích. Beseda probíhá v salónku zámecké kavárny Café Hanau, která pro Vás připraví i malé občerstvení v podobě kávy nebo čaje a zákusku. Veškerá aktivita probíhá v přízemí a je vhodná i pro hůře se pohybující návštěvníky. Návštěvu zámku můžete zakončit procházkou zámeckým parkem. Příjezd autobusu pro výstup a nástup přímo k zámecké bráně.

Doba trvání akce cca 100 minut.

Nabídka platí výhradně pro předem objednané skupiny.

Letáček o programu pro seniory

V případě zájmu, nebo dotazů neváhejte prosím kontaktovat správu zámku.

Těšíme se na Vaší návštěvu