Sezóna 2018 na zámku Hořovice připomene stoleté výročí konce první světové války

Zámek Hořovice připomene stoleté výročí konce první světové války a představí novou prohlídkovou trasu připomínající hesenského kurfiřta Friedrich Wilhelma von Hanau.

Zámek v Hořovicích se pro návštěvníky otevřel na Velký pátek. První novinkou bude v měsíci květnu zahájení výstavy Zámek jako internační tábor italských válečných zajatců, která připomene málo známou historii zámku ze sklonku první světové války, kdy zámek několik měsíců sloužil jako tábor pro zajaté vojáky z italské fronty. O přesném termínu konání vás budeme informovat.

O letních prázdninách bude zpřístupněna nová interiérová instalace. Osm salónů představí nejen rodinu stavebníků zámku, hraběcí rod Vrbnů z Bruntálu, ale zejména historii zámku z 19. století spjatou s osobností hesenského kurfiřta Friedrich Wilhelma von Hanau (1802–1875).

Samozřejmostí je naše účast na celorepublikových akcích jako jsou Hradozámecká noc, víkend otevřených zahrad a Dny EHD. Pro malé návštěvníky pořádáme dětské pohádkové prohlídky. Pro romantiky noční divadelní prohlídky, letos na téma Teta Marta, podle dochované korespondence posledních majitelů, nebo klasickou hru Strašidlo Cantervillské na motivy díla Oscara Wilda.

Těšíme se na vaši návštěvu.